Latvijas Krievvalodīgās Pamattautas Asociācijas dalība ANO Ekspertu Mehānisma 6. sesijā par Pamattautu Tiesībām (2013. gada 8. – 12. jūlijā Ženēvā, Šveicē)

 

Attēlus var palielināt, uzklikšķinot uz tiem

2013. gada 8. – 12. jūlijā AKORNLV izpilddirektors kā Mūsdienu Latvijas teritoriju apdzīvojošās krievvalodīgās pamattautas asociācijas pārstāvis piedalījās ANO Ekspertu Mehānisma 6. sesijā par Pamattautu Tiesībām, kas norisinājās Ženēvā (Šveicē).


ANO Pārstāvniecība (birojs) Ženēvā, Šveicē.


ANO Pārstāvniecības plāksnīte, Ženēva (Šveice).


Ieeja Cilvēktiesību un civilizāciju alianses zālē.

Skats no Cilvēktiesību un civilizāciju alianses zāles balkona ANO Ekspertu Mehānisma 6. sesijas par Pamattautu Tiesībām laikā.

Cilvēktiesību un civilizāciju alianses zāle ANO Ekspertu Mehānisma 6. sesijas par Pamattautu Tiesībām norisināšanas laikā.


Sāmu pamattautas pārstāvji piedalās ANO Ekspertu mehānisma 6. sesijā par pamattautu tiesībām.

Piedaloties šajā pasākumā, AKORNLV izpilddirektors uzstājās ar ziņojumu, paziņojot (starptautiskajā līmenī – ANO) par krievvalodīgās pamattautas esamību, kas vairāk nekā 300 gadus apdzīvojusi mūsdienu Latvijas teritoriju uz oficiāliem, likumīgiem, starptautiski noteiktiem pamatiem. Šādi (saskaņā ar SDO/ANO Konvencijas Nr. 169, 1. sadaļas 1 panta 2. punktu) tika izpildīts otrais starptautiskais pamatkritērijs, kas nosaka mūsdienu Latvijas teritoriju apdzīvojošo krievvalodīgo pamattautu.

__________________________